ProfMedika ul. Piątkowska 118/13 (II piętro) Tel: +48 690 995 885PON-PT: 9-21 SOB. 9-14

Wysypka, pęcherze i świąd skóry

wysypkaWysypka, pęcherze, świąd skóry

Świąd skóry jest o wiele bardziej dokuczliwy niż ból.

Może być spowodowany: alergią, grzybicą, zapaleniem skóry albo świerzbem. Inne możliwe przyczyny to między innymi zapalenie wątroby czy niedoczynność tarczycy.
W dowolnym miejscu na ciele mogą nagle się pojawić czerwone lub różowe swędzące grudki, które czasami mogą być wypełnione płynem surowiczym.

Czasami zdarza się, że wysypka czy pęcherze mogą pokrywać jedno miejsce na ciele np dłonie, twarz, pośladki, ale może pokrywać całe ciało.

Najczęściej występuje alergia na produkty pokarmowe, wysypka po zjedzeniu cytrusów, orzechów czy mąki pszennej.

Bąble, jakie są objawem pokrzywki, do złudzenia przypominają te, które powstają po kontakcie z dziko rosnącymi pokrzywami. Pokrzywka często powoduje swędzenie. Świąd może być lekki mało uporczywy,albo bardzo intensywny, może także przysparzać wielu problemów, tym bardziej jeżeli zacznie występować w trudno dostępnych miejscach jak np. między łopatkami czy na środku pleców. Pokrzywka jest chorobą bezbolesną, jedyny dyskomfort to właśnie świąd, ale może również pojawić się pieczenie.

Natomiast wysypka jest sygnałem organizmu, że coś jest nie w porządku. Tylko jak określić co jest źródłem problemu? Trzeba wziąć pod lupę cały organizm i znaleźć przyczynę pojawienia się wysypki.

Powodem wystąpienia wysypki, może być

  • wstrząs anafilaktyczny
  • pólpasiec
  • alergia
  • zapalenie opon mózgowych
  • grzybica skóry

 

Wysypka, pęcherze czy świąd skóry jest sygnałem organizmu, że coś jest nie w porządku. Tylko jak określić co jest źródłem problemu? Trzeba wziąć pod lupę cały organizm i znaleźć przyczynę pojawienia się wysypki. Jak to zrobić? Rozwiązanie przyniosła nowoczesna technologia. Test EAV (metodą biorezonansu) jest nowatorskim narzędziem do sprawdzenia stanu zdrowia całego organizmu. Dzięki Testowi możemy dowiedzieć się co nam dolega i określić co jest przyczyną wysypki, pokrzywki czy uporczywego świądu. Specjalna kuracja, którą tworzy się po przeprowadzeniu testu, służy eliminacji nie tylko samej wysypki ale także przyczyn za nią stojących.

 

Jeśli występują u Ciebie liczne i częste wysypki, nie zwlekaj umów się do nas na test. Po dokładnej analizie określimy dla Ciebie odpowiednia terapię i rozwiązanie Twoich problemów zdrowotnych

Przejdź do:

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Więcej informacji

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zamknij