ProfMedika ul. Piątkowska 118/13 (II piętro) Tel: +48 690 995 885PON-PT: 9-21 SOB. 9-14

Kandydoza

Kandydoza-przyczyna wielu chorób Candida (albicans, parapsilosis, crusei, glabrata) to pasożytniczy grzyb zaliczany do drożdżaków, który żyje w przewodzie pokarmowym. Jego niewielka ilość nie przeszkadza prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Grzyb współżyje z innymi mikrobami składającymi się na florę fizjologiczną przewodu pokarmowego.  Na kandydozę cierpi kilkadziesiąt procent społeczeństwa, jednak tylko u części z nich rozwija ona groźną postać […]

Kandydoza-przyczyna wielu chorób

Candida (albicans, parapsilosis, crusei, glabrata) to pasożytniczy grzyb zaliczany do drożdżaków, który żyje w przewodzie pokarmowym. Jego niewielka ilość nie przeszkadza prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Grzyb współżyje z innymi mikrobami składającymi się na florę fizjologiczną przewodu pokarmowego.  Na kandydozę cierpi kilkadziesiąt procent społeczeństwa, jednak tylko u części z nich rozwija ona groźną postać powiązaną z innymi chorobami i dolegliwościami, w tym alergiami, inwazjami pasożytów, współistnieniem z obciążeniami wirusowymi i bakteryjnymi.

Rozwojowi kandydozy sprzyjają:

  • przyjmowania antybiotyków,
  • inwazyjne zabiegi jak np. operacje czy zabiegi chirurgiczne,
  • cukrzyca,
  • niewłaściwa dieta (bogata w węglowodany) niewłaściwe łączenie składników pokarmowych (białek z węglowodanami) dostarczająca pożywki namnażającym się grzybom
  • ciąża,
  • stosowania doustnej antykoncepcji,
  • stosowanie sterydów,

 

Najczęściej inwazja rozpoczyna się od jelita grubego, w którym panuje nierównowaga (niedobór) mikroflory bakteryjnej. Może jednak też się rozpocząć od jamy ustnej, układu oddechowego, narządów płciowych (szczególnie grzybica pochwy) i układu moczowego lub skóry. Znane są przypadki drożdżycy płuc, które bywają śmiertelne. Grzybnia candidy przerasta tkanki nosiciela i przedostaje się do innych narządów, najczęściej do pochwy.

Najczęstszym i pierwszym objawem kandydozy są dolegliwości trawienne, wzdęcia, gazy, zaparcia lub biegunki i ogólny dyskomfort w obszarze jamy brzusznej. Jednak do objawów kandydozy należy całe spektrum dolegliwości:

  • zaburzenia pamięci,
  • zespół przewlekłego zmęczenia,
  • nadpobudliwość psychoruchowa,
  • stany lękowe,
  • ataki paniki,
  • depresja,
  • problemy z koncentracją,
  • bóle brzucha, zaparcia,
  • niekontrolowany przyrost masy ciała,
  • przewlekły kaszel,
  • choroby zatok,
  • astma oskrzelowa,
  • ciągłe odchrząkiwaniem

 

Największy wpływ jednak Candida ma na występowanie i potęgowanie różnych alergii pokarmowych (mleko, laktoza, pszenica) skórnych, ale także wziewnych (oddechowych) i nietolerancji pokarmowych. Potęguje atopowe zapalenie skóry, pokrzywki, astmę i inne reakcje nietolerancji i alergii.

Za problemy jelitowo-żołądkowe winna jest Grzybica

Przede wszystkim  zwiększa się potrzeba spożywania cukru. Wszelkie dolegliwości gastryczne jak bóle żołądkowe, zgaga, pieczenie gardła, gazy oraz niestrawność mają też ścisły związek z grzybicą. Na ogół bardzo ciężko jest dociec jaka jest prawdziwa przyczyna tych wszystkich dolegliwości. Pewne jest jedno – gdy tylko usuniemy grzybicę z organizmu powróci nam energia i chęć do życia. I pomyśleć, że to wszystko było spowodowane małymi drożdżakami, które nadmiernie się rozrosły, poza naszą kontrolą.

Na nasze złe samopoczucie wpływają także toksyny będące metabolitami drożdżaków. Te toksyny oprócz tego, że trują i osłabiają układ odpornościowy, są w stanie rozregulować cały organizm, w takim stopniu, iż trudno powiązać zaistniałe dolegliwości z ich przyczyną, którą jest grzybica. Powodują rozregulowanie równowagi hormonalnej, która skutkuje dolegliwościami psychicznymi i depresją.

Ciągłe zmęczenie to efekt grzybicy

Wraz ze składnikami pokarmowymi, poprzez sito w jelitach do krwiobiegu dostają się zarodki candidy, powodując tzw. grzybicę ogólnoustrojową. Cały organizm zaczyna być atakowany przez bardzo niebezpiecznego grzyba. Może on powodować  stany zapalne organów o podłożu grzybiczym. Zaatakowany organizm broni się. Gdy zatrucie jest bardzo silne powoduje, że czujemy się cały czas bardzo zmęczeni, jesteśmy senni, bez energii. W nocy mamy problemy ze snem, rano wstajemy niewyspani. A badania profilaktyczne nic nie wykazują.

Grzybica powoduje Depresję

Grzyby, wydzielając bardzo silne toksyny, zatruwają nasz organizm. Szczególnie narażony jest mózg. Z naszych doświadczeń wynika, że silna grzybica może prowadzić do braku koncentracji, stanu ogólnego zniechęcenia życiem, a w konsekwencji do depresji

Zalecamy każdemu pacjentowi przed podjęciem jakiejkolwiek terapii przeciwalergicznej w pierwszej kolejności należy zdiagnozować obecność Candidy i rozpocząć leczenie od eliminacji drożdżaka z organizmu. Bez tego inne terapie będą nieskuteczne, a reakcje alergiczne nie ustąpią.

Grzybica ogólnoustrojowa jest prawdziwym problemem dzisiejszych czasów, dlatego wykonaj test i walcz o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Najszybszą i najtańszą diagnostyką obecności Candidy w organizmie  jest biorezonansowy test, który w 20 minut da pełny obraz zakażenia Candidą, jej typem, a także obciążenia innymi patogenami (pasożyty, pierwotniaki, bakterie) , które często współistnieją z zakażeniem grzybiczym.

 

Przejdź do:

 

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Więcej informacji

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zamknij