ProfMedika ul. Piątkowska 118/13 (II piętro) Tel: +48 690 995 885PON-PT: 9-21 SOB. 9-14

Przewlekłe bóle głowy i migreny

Nurse / doctor headache stressPrzewlekłe bóle głowy i migreny

Któż z nas nie doświadczył choć raz w życiu bólu głowy. Takiego bólu, który utrudnia codzienną pracę, wywołuje bezsenność i ogólne rozdrażnienie, sprawia, że drażni nas każdy dźwięk.

Okazuje się, że większość z nas, sięga w tym momencie po środki przeciwbólowe, zamiast szukać jego przyczyny. A przecież ból jest swoistym ostrzeżeniem wysyłanym nam przez organizm.

Cierpisz – bo coś źle funkcjonuje!

Bóle głowy, mogą być jednym z objawów zwykłego przeziębienia, reakcją organizmu na wahania ciśnienie, zmiany pogody, stres, brak snu i inne dające się łatwo zdiagnozować przyczyny. Bóle głowy towarzyszą kobietom w czasie miesiączkowania, są reakcją na toksyny w pokarmach lub napojach. Np. bóle migrenowe mogą mieć różne podłoże, często są wynikiem grzybicy ogólnoustrojowej atakującej zatoki, reakcji autoimmunologicznej lub być reakcją alergiczną na niektóre pokarmy.

Najczęściej wymienianą przyczyną nawracającego bólu głowy jest migrena. Inne przyczyny bólu głowy to:

  • zmęczenie, stres
  • zmian pogody
  • alergie pokarmowe (czekolada, kakao, ser żółty, orzechy, jaja, wino),
  • schorzeń związanych ze złym wchłanianiem np. glutenu pszenicznego

Nie walcz z objawami – pokonaj przyczyny

Badania pokazują, że aż 70-80 procent dorosłych ludzi na całym świecie miewa ból głowy przynajmniej raz w roku. Połowa ludzkości cierpi z powodu nawracających bólów głowy a światowe organizacje zdrowotne ostrzegają przed nadmiernym przyjmowaniem coraz większych dawek leków przeciwbólowych. Nie szukamy przyczyn, tylko zwalczamy objawy. A większość przyczyn chorób, można wykryć przy pomocy testów dostępnych w naszym gabinecie.

Ból to alarm, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie. Ostrzega nas przed poważniejszymi konsekwencjami. Błędem jest więc jego bezrefleksyjne zwalczanie. I choć brzmi to nielogicznie, ból jest dobry.

Twój organizm ostrzega Cię nie bez przyczyny – posłuchaj go!

Nie czekaj, wykonaj szeroką diagnostykę w naszym gabinecie już dziś. Pozwól sobie pomóc!

Przejdź do:

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Więcej informacji

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zamknij