ProfMedika ul. Piątkowska 118/13 (II piętro) Tel: +48 690 995 885PON-PT: 9-21 SOB. 9-14

Miażdżyca i nadciśnienie tętnicze

miazdzycaMiażdżyca i nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze jest jedną z plag współczesnej cywilizacji. Ocenia się, że choroba ta dotyczy prawie jednej czwartej dorosłych obywateli naszego kraju. Zagrożenie związane z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi wynika z faktu, że jego bardzo wysokie wartości mogą być przyczyną bezpośredniego uszkodzenia niektórych narządów, najczęściej mózgu lub nerek.

Często u osób, u których stwierdza się podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, dochodzi do przyspieszonego rozwoju miażdżycy naczyń i pojawienia się powikłań: choroby wieńcowej, zawału mięśnia serca czy udaru mózgu.

Jadłospis do zmiany

Dlatego niezmiernie ważna jest wczesna profilaktyka, czyli między innymi właściwa dieta. Optymalna dieta powinna składać się z większej ilości świeżych owoców i warzyw, ziaren, roślin strączkowych, orzechów i nasion, nabiału i ryb. Niestety, typowa dieta dostarcza zbyt dużo tłuszczu, a za mało błonnika. W połączeniu z wysoko rafinowanymi węglowodanami zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób.

Przykładem może być bochenek chleba, który kilkanaście lat temu zawierał wyłącznie wodę, mąkę, drożdże i sól, a dziś to często mieszanina słabej jakości mąki, konserwantów, barwników, chemikali i polepszaczy smakowych. Te składniki wywołują nie tylko reakcje alergiczne, ale również działają toksycznie na nasz organizm.

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje pożywienie jest lekarstwem dla Ciebie, nie zwlekaj umów się na pierwszą wizytę do naszego dietetyka, który zweryfikuje Twój jadłospis i chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Przejdź do:

 

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Więcej informacji

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zamknij