ProfMedika ul. Piątkowska 118/13 (II piętro) Tel: +48 690 995 885PON-PT: 9-21 SOB. 9-14

Trudności z pamięcią i koncentracją

Angry and tired schoolgirl studyingTrudności z pamięcią i koncentracją

Obniżenie zdolności pamięciowych w sposób naturalny towarzyszy starzeniu się. Jednak gdy problemy z pamięcią zaczynają pojawiać się częściej, przybierają na sile i coraz bardziej zakłócają wykonywanie codziennych czynności, stąd należy potraktować je bardzo poważnie.

Pamięć to zdolność do rejestrowania informacji, ich przechowywania i odtwarzania w odpowiednim czasie. Możemy ją podzielić na kilka rodzajów. Pamięć bezpośrednia obejmuje jakieś spostrzeżenie, niekoniecznie zapamiętywane specjalnie (np. kiedy w uszach jeszcze dźwięczy nam podana przed chwilą kwota do zapłaty w sklepie). Pamięć krótkotrwałą cechuje określony czas przechowywania informacji – np. kiedy próbujemy zapamiętać listę zakupów, zanim pójdziemy do sklepu. Pamięć długotrwała natomiast odpowiada za wieloletnie przechowywanie np. wspomnień czy informacji dotyczących rodziny.

Jeśli zauważyłeś u siebie problemy z koncentracją, nauką czy pamięcią, przyjrzyj się swojej diecie. Zdaj sobie sprawę, że takie choroby jak Borelioza, Kandydoza czy zakażenia bakteryjne lub pasożytnicze mogą również powodować problemy z pamięcią czy koncentracją.

Umów się już dziś na specjalistyczne badanie i wykonaj pełną diagnostykę!

Przejdź do:

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Więcej informacji

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zamknij