ProfMedika ul. Piątkowska 118/13 (II piętro) Tel: +48 690 995 885PON-PT: 9-21 SOB. 9-14

Bóle mięśni i stawów

bóle mięśni i stawówBóle mięśni i stawów

Bóle stawów i mięśni mogą mieć wiele przyczyn (np. nadwaga, praca w wymuszonej pozycji, choroby reumatyczne, borelioza, alergia lub nietolerancja glutenu, osteoporoza czy urazy).
Skarży się na nie ponad połowa Polaków – i nie są wyłącznie domeną ludzi starszych. Ich przyczyny bywają różne, ale efekt ten sam – utrudniają codzienne życie.

Uwaga! Boli!

Pamiętajmy, że ból stanowi dla organizmu sygnał, że dzieje się coś niedobrego – jego większe nasilenie świadczy o ciężkości uszkodzenia urazowego. Po przebytym urazie stawu są pewne ułożenia, kiedy boli nas mniej. Oznacza to, że w danym momencie nie nadwyrężamy uszkodzonego miejsca i powinniśmy starać się to ułożenie utrzymać.

Aby utrzymać nasze mięśnie i stawy w dobrej formie, zasadniczą rolę odgrywa odpowiednio dozowany ruch i dostosowane do naszych warunków anatomicznych rzeczy codziennego użytku. Możemy też korzystać z różnych zabiegów pielęgnacyjnych, np. masażu, uprawiać jakiś sport, chodzić na siłownię, na basen, ale najważniejsza jest diagnostyka.

Już dziś umów się na badanie i wykonaj pełna diagnostykę.

Przejdź do:

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Więcej informacji

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zamknij