ProfMedika ul. Piątkowska 118/13 (II piętro) Tel: +48 690 995 885PON-PT: 9-21 SOB. 9-14

Bóle głowy i migreny

Woman with HeadacheBóle głowy i migreny

Migrenę czy ból głowy może wywoływać zarówno czerwone wino, alergia na orzechy, zmęczenie pracą, jak i sytuacje stresowe. Zwiastuje ją światłowstręt, nudności, zaburzenia łaknienia, uczucie pulsowania w głowie.

Przyczyny występowania migreny do dziś nie są jednoznaczne. Powodem mogą być obciążenia organizmu, takie jak toksyny, metale ciężkie, grzyby, czy pasożyty.

Bóle migrenowe mogą być również wynikiem:

  • zmęczenia, stresu,
  • zmian pogody,
  • alergii pokarmowych (czekolada, kakao, ser żółty, orzechy, jaja, wino),
  • schorzeń związanych ze złym wchłanianiem np. glutenu pszenicznego.

 

Ból głowy, szczególnie ten migrenowy może zepsuć nastrój, wyłączyć cię z życia nawet na kilka dni. Trzeba dobrze poznać jego przyczyny, by go pokonać. Ból jest swoistym ostrzeżeniem, wysyłanym nam przez organizm. Cierpisz bo coś źle funkcjonuje!

Dlaczego boli głowa? 

Bóle głowy występują z dwóch powodów: fizycznego (uraz głowy, przeziębienie, reakcja na wahania ciśnienia) lub emocjonalnego (stres, brak snu). Bóle głowy towarzyszą kobietom w czasie miesiączkowania i są reakcją na toksyny w pokarmach. Czasem używa się określenia „ból samoistny” dla określenia bólów głowy o nieznanym podłożu. Przykładem są bóle migrenowe, które mogą mieć bardzo wiele przyczyn np.: grzybica zatok, reakcja autoimmunologiczna lub alergia na niektóre pokarmy.

Kiedy boli głowa lub masz migrenę

Taki pulsujący, często jednostronny ból, dokucza co ósmej osobie. Migrenie towarzyszą nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, zapachy, dźwięki. Jednorazowo trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, może się jednak powtarzać w jednym cyklu kilkakrotnie przez kilka dni. Utrudnia lub wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Aż 25% osób przed atakiem odczuwa tzw. zwiastuny czyli aurę. Są to na ogół iskry, błyski przed oczami, mrowienie jednej dłoni lub ramienia. Kiedy zwiastuny ustępują, zaczyna się ból. Częste, nawracające bóle głowy, lęk przed ich wystąpieniem, stają się przyczyną przyjmowania coraz większych dawek leków. I tak zamyka się „błędne koło”. Dlatego samo leczenie objawów nic nie da. Ból można wyeliminować jedynie przez wyeliminowanie przyczyn.

Nie walcz z objawami – pokonaj przyczyny

Nie każdy wie, że nawet wieloletnie problemy z migrenami, bólem głowy można prawie całkowicie wyeliminować w ciągu kilku tygodni. Właściwa diagnoza potrafi skutecznie usunąć przyczyny

Wiemy jak i chętnie pomożemy oraz doradzimy jak złagodzić bóle głowy i migreny

Przejdź do:

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Więcej informacji

Ta witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Zamknij